Με το αριστερό ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑΝΑ η Τριγλία Ραφήνας, καθώς ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τον αξιόμαχο Θησέα στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Θησέας ευτύχησε να ανοίξει πολύ νωρίς το σκορ από μια στημένη μπάλα, στο 6ο λεπτό με τον Θέμη Τασσόπουλο μετά από στημένη μπάλα. Η «απάντηση» της Τριγλίας ήρθε στο 17΄σε σουτ του Πατσιούρα και στο 19΄όπου μετά από κόρνερ η μπάλα χτύπησε πρώτα στο πόδι του Κατσιούλη και μετά στο δοκάρι.

Στο 23΄ο Ζαφειρόπουλος επιχείρησε σουτ όπου πέρασε λίγο άουτ και στην επόμενη φάση στο 25΄ήρθε η ισοφάριση για την Τριγλία με σκόρερ τον Ζαφειρόπουλο.

Στο 29΄ο Κατσούγκρης έχασε μεγάλη ευκαιρία να βάλει μπροστά στο σκορ τον Θησέα όταν σε τετ α τετ ο Πλιάτσικας έσωσε την εστία του από σίγουρη παραβίαση.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και πίεσαν την κιτρινόμαυρη εστία. Στο 57΄ο Αθανασόπουλος με διπλή προσπάθεια έκανε το 2-1, εκμεταλλευόμενος λάθος του γκολκίπερ της Τριγλίας, ο Τσαλούχος λίγα λεπτά μετά την εισοδό του στον αγωνιστικό χώρο σε μια αντεπίθεση των παικτών του Θησέα έγραψε το 3-1 στο 60΄, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Αθανασόπουλος από καλή θέση σούταρε άουτ.

Εκεί κάπου φάνηκε η πλάστιγγα να γερνά στη μεριά των πράσινων. Η Τριγλία προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς, έκανε μερικές φάσεις αλλά καμμία δεν κατέληξε στα δίχτυα του Κατσιούλη ο οποίος ήταν κέρβερος κάτω από την εστία του.

Αντίθετα ο Πράπας έχασε την ευκαιρία του αγώνα όταν μπήκε σαν σίφουνας στην περιοχή της Τριγλίας στο 76΄, ντρίμπλαρε και τον τερματοφύλακα αλλά δεν μπόρεσε (!) να την σπρώξειι στην κενή εστία. Στό 82΄και στο 83΄ οι κιτρινόμαυροι απείλησαν με τον Γκαβασιάδη αλλά την πρώτη φορά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην άλλη τον πρόλαβαν οι αμυντικοί.

Ο διαιτητής Ζαχαρόπουλος βρέθηκε σε κακή ημέρα με πολλά λάθη εις βάρος και των δύο ομάδων.

Θησέας Νέας Μάκρης:Κατσιούλης, Μηναδάκης, Οικονόμου, Τασσόπουλος, Μουρούτης, Τσώνης, Τσέλιος (74΄Δελαπόρτας), Κατσούγκρας (73΄Μουλλάκης), Αθαννασόπουλος (80΄Ζιάγκος), Μαστρογιαννούδης (56΄Τσαλούχος), Πράπας

Τριγλία Ραφήνας:Πλιάτσικας, Αρβανιτίδης (76΄Λαγός), Τσέπας, Τσούκας Ι., Γαλανόπουλος, Καραγιάννης (46΄Σκαφίδας), Ζαφειρόπουλος, Τσάγκαρης, Γκαβασιάδης, Μουστόγιαννης, Πατσιούρας