Χωρίς να πιάσει υψηλά επίπεδα απόδοσης, η Τριγλία Ραφήνας κέρδισε με σκορ 3-2 την αξιόμαχη και νεανική ομάδα του Παθιακάκη και πρόσθεσε τρεις πολύτιμους βαθμούς στο ενεργητικό της.

Η ομάδα του Παθιακάκη αιφνιδίασε την μεγάλη ομάδα της Ραφήνας με τον Λιάκο μόλις στο 4', όταν με δυνατό πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Η αντίδραση της Τριγλίας ήταν άμεση. Πήρε τον έλεγχο του αγώνα και αφού πρώτα ισοφάρισε με τον Γκαβασιάδη στο 12΄, στο 16' ήρθε ο Βαγγέλης Ζαφειρόπουλος να βάλει μπροστά στο σκορ την Τριγλια . Στο 24΄, δυνατό πλασέ του Γκαβασιάδη χτύπησε στο δοκάρι του Σπανού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παθιακάκη μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πίεσε την Τριγλία, ειδικά στον χώρο του κέντρου. Στο 60' ο Κωστένογλου έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά ο Κύρκος με σωτήρια επέμβαση γλύτωσε τα χειρότερα. Τρία λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση για την Τριγλία, οταν με ασίστ του Ζαφειρόπουλου, ο Γκαβασιάδης έκανε το 3-1.

Κόντρα στην ροή όμως του αγώνα η Τριγλία με ωραίο πλασέ του Γκαβασιάδη σε ασιστ του Ζαφειρόπουλου έκανε το 3-1 και πλέον έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο. Στο 86' ο Ιορδανίδης με κεφαλιά νίκησε τον Κύρκο, αλλά στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα, η Τριγλία με σφιχτή άμυνα και ξαφνικές αντεπιθέσεις, κράτησε την υπέρ της νίκη. Στο 90' μάλιστα ο Γκαβασιάδης έχασε μοναδική ευκαιρία να τριπλασιάσει τα τέρματα του

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Στάθης Ασλάνογλου): Κύρκος, Παπαδιονυσίου (77΄ Πατσιούρας), Τσέπας, Τσάγκαρης, Τσούκας, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (77΄ Λαγός), Σκαφίδας, Γκαβασιάδης, Μουστογιαννης (90' Κουμουτσέας), Αρβανιτίδης (62΄ Γαλανόπουλος).

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Τάσος Κιλιμτζίδης): Σπανός, Ανεζύρης, Λειβαρτζινός, Λαζαρίδης, Σιατής, Μανκγαλατζίου (55΄ Δρόσος), Τζόρβας (63΄ Ιορδανίδης), Κατσιγιάννης, Κωστένογλου (88΄ Καρβούνης), Ρόμπολας, Λιάκος (72΄ Κατσαρίδης).