Χωρίς να πιάσει ψηλό επίπεδο απόδοσης η Τριγλία Ραφήνας κέρδισε την Κυριακή το απόγευμα στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας τον ΠΑΟ Καλυβίων με σκορ 1-0 και πρόσθεσε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην φετινη της προσπάθεια.

Μόλις στο τρίτο λεπτό ο Μεϊμάρογλου επιχείρησε δυνατό σουτ όπου ο Τσαβαρής έδιωξε τη μπάλα, ενώ στο 14΄ο Δεμερτζής από στημένη μπάλα απείλησε την εστία των γηπεδούχων. Στις καθυστερήσεις ο Σύρος στην προσπαθειά του να διώξει τη μπάλα με το κεφάλι, ακούμπησε στο χέρι του και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι. Ο Βίλα ευστόχησε στο 45+3΄ κι έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη οι αμυντικοί της Τριγλίας πρόλαβαν τον Μάτι που βρέθηκαν σε θέση για γκολ, στο 62΄μετά από φοβερή μπαλιά του Σένε, ο Παπαδιονυσίου έφυγε μόνος προς την εστία και ο Ντούμη μπροστά στον κίνδυνο τον σταμάτησε με τα χέρια. Κόκκινη στον αμυντικό των Καλυβίων που πήρε τον δρόμο προς τα αποδυτήρια. Στη συνέχεια το φάουλ εκτέλεσε ο Μειμάρογλου αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 71΄ μετά από χέρι αμυντικού στην περιοχή των φιλοξενούμενων, ο διαιτητής του αγώνα σφύριξε πέναλτι αλλά όπως προείπαμε ο Τσαβαρής κατέβασε τα ρολά στον Βίλα. Μετά από πέντε λεπτά (76΄) ο Παπαδιονυσίου βρέθηκε σε θέση βολής όμως ο γκολκίπερ των πράσινων "χρεώθηκε" με άλλη μια σωτήρια επέμβαση.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Κόρμπας, Τζίτζης, Αρβανιτίδης, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Κουμουτσέας, Ζαφειρόπουλος (65΄ Τσαγκάρης), Νταή, Σένε (78΄ Τσούκας Κ.), Βίλα, Παπαδιονυσίου (81΄ Παπαδόπουλος).