Με το αριστερό ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής η Τριγλία Ραφήνας, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-0 στο γήπεδο Αλιβερίου, από τον τοπικό Ταμυναϊκό.

Ορεξάτοι μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Μάρκου Δήμου και κυριάρχησαν στα πρώτα δέκα λεπτά επί της τοπικής ομάδας. Θα μπορούσε μάλιστα να προηγηθεί η ομάδα της Ραφήνας, αλλά το πλασέ του Θωμά Ντάφλα στο 7΄ έφυγε μόλις άουτ. Κόντρα στην ροή του αγώνα, η ομάδα του Αλιβερίου προηγήθηκε στο 11΄, όταν από μπαλιά του Μαλισιώβα στην περιοχή ο Κώτσης με δυνατό πλασέ άνοιξε το σκορ. Από το σημείο αυτό ο Ταμυναϊκός άρχισε να πιέζει την Τριγλία και στο 24΄ πάλι ο Κώτσης με δυνατό πλασέ από δεξιά, έκανε το 2-0. Στο 40΄ θα μπορούσε η Τριγλία Ραφήνας να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλά η κεφαλιά του Κότσι, μετά από σέντρα ακριβείας του Καμβύση, έφυγε μόλις άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Τριγλίας να πιέζει και να προσπαθεί να πάρει κάτι καλό από τον αγώνα. Ήρθε όμως ο Ραμπαβήλας στο 54΄ που με δυνατό σουτ από το σημείο του πέναλτι έκανε το 3-0 για την ομάδα του Αλιβερίου και σφράγισε τη νίκη για τον Ταμυναϊκο. Στην συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα ο Ταμυναϊκός κράτησε τους παίκτες της Τριγλίας έξυπνα έξω από την περιοχή του και πήρε έτσι την πολυπόθητη νίκη στον παρθενική του εμφάνιση στην Γ΄Εθνική.

Ταμυναϊκός: Μητακίδης, Ζαρίφης, Πιλάτης, Καρατζάς,Αναστασίου Ι, Κοκκάλας, Κώτση, (76'Αναστασίου Β), Μαλισιώβας,(86' Κρόκος), Κατσόλι,(81' Σταμέλος), Ραμπαβήλας,(67' Ζάχι),Καρράς

Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας: Ιωσήπου, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μακρής, (35' Καφεντζής), Πολυχρονάκης, Νικολακόπουλος, Αμπτουραχμάνι (57' Αγγελόπουλος), Καραγιάννης, Κότσι, Ντάφλας, Βουτσιώτης (48' Λημνιός 86'Μητσόπουλος).