Με το αριστερό ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το 2018 η Τριγλία Ραφήνας, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 2-0 από τον Πανθηραϊκό στο γήπεδο της Σαντορίνης.

Η Τριγλία Ραφήνας είχε την πρώτη ευκαιρία στο ματς, όταν στο 7΄ ένα δυνατό συρτό σουτ του Κότσι πέρασε μόλις άουτ. Στο 11′ ο Πανθηραϊκός έχασε κι αυτός ευκαιρία, όταν σε σουτ του Ντούμο, ο Ιωσήπου σε ετοιμότητα μπλόκαρε. Στο 21′ ο Πανθηραϊκός κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, όταν ο Άλεξ Μάνιας εκτέλεσε ένα φάουλ από τα αριστερά και ο Κονταντίνοφ πετάχτηκε και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Θήρας. Από το σημείο αυτό και μετά έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, πλην μίας ευκαιρίας που είχε ο Πανθηραϊκός όταν στο 44΄ το συρτό σουτ του Πολυκρέτη απέκρουσε εύκολα ο Ιωσήπου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τριγλία μπήκε πιο αποφασιστικά στον αγώνα και στο 49΄ δυνατό σουτ του Αμπντουραχμάνι απέκρουσε ο Αθανασίου. Κόντρα όμως στην ροή του αγώνα ο Πανθηραϊκός στο 57΄ πέτυχε το δεύτερο γκολ, όταν μετά από σέντρα ο Ντούμος με δυνατή κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Η Τριγλία συνέχισε να πιέζει, αλλά στο 85΄ δυνατό σουτ του Κεφαλά βρήκε το δοκάρι του Ιωσήπου. Στο 89΄θα μπορούσε η Τριγλία να μειώσει το σκορ και να τα παίξει όλα για όλα στα τελευταία λεπτά, αλλά το πλασέ του Αμπντουραχμάνι αποκρούσθηκε πάνω στην γραμμή της εστίας από τον Λούκα.

Πανθηραϊκός: Αθανασίου, Γκίκα, Μπιρμπίλη, Λούκα, Ζέλιος, Κεφαλάς (90′ Δρόσος), Μάνιας, Κονσταντίνοφ (65′ Αγοραστός), Πολυκρέτης, Περιάλης, Ντούμος(73′ Καμπόσος)

Α.Ο. Τρίγλιας Ραφήνας: Ιωσήπου, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Καραγιάννης (86′ Ζαφειρόπουλος) , Τσακίρης, Μητσόπουλος, Κότσι, Κατσαβριάς (46′ Αρώνης), Αμπντουραχμάνι, Ντάφλας, Ντίμα